Kolektory

KOLEKTOR S-Ex 219 


S-Ex 219
-15 lat gwarancji na kolektory
- kolor ramy- ciemny popiel

- szyba hartowana o grubości 4mm

- temperatura stagnacji 143 C°

- sprawność kolektora 82,4%

UNIKALNA I NIESPOTYKANA TECHNOLOGIA ŁĄCZENIA ABSORBERA Z UKŁADEM RUROWYM BEZ UŻYCIA SPAWÓW I LUTOWANIA

METODA KLEJENIA to najnowocześniejsze i opatentowane rozwiązanie konstrukcyjne. Technologia polega na częściowym walcowaniu rury miedzianej, co zwiększa powierzchnię przekazu ciepła siedmiokrotnie, a łączenie jej z absorberem za pomocą specjalnego kleju odpornego na wysokie temperatury, cechującym się bardzo dużą przepuszczalnością ciepła. Ta metoda znacznie wydłuża żywotność absorbera , a co za tym idzie całego kolektora.

ABSORBER SŁONECZNY POKRYTY WYSOKO SELEKTYWNĄ POWŁOKĄ ABSORPCYJNĄ gwarantuje wieloletnią pracę kolektora. Zwiększa uzyski solarne o kilkanaście procent w porównaniu do powłok typu lakier solarny, czerń chromowa, tlenek miedzi, czarny chrom.

UKŁAD RUROWY W KSZTAŁCIE DZIELONEJ HARFY łączy zalety budowy i meandrowej. Ten układ gwarantuje bardzo wysoką sprawność kolektora 82,4 %. Wyjątkowo niska temperatura stagnacji 143 C czyni te kolektory niebywale bezpiecznymi i wygodnymi w użytkowaniu. Kolektor posiada jedną rurę zbiorczą, która w połowie jej długości jest zaślepiona. To zaślepienie dzieli absorber na dwie równe części, które tworzą swoistą U-rurkę z systemu rurek absorbera. Kolektor posiada dwa króćce i żaden z nich nie jest zaślepiony.

RÓWNOMIERNOŚĆ PRZEPŁYWU CZYNNIKA SOLARNEGO W BATERII KOLEKTORÓW

W baterii kolektorów S-Ex 219 z harfą dzieloną, kolektory łączone są szeregowo. Strumień płynie od pierwszego do ostatniego kolektora z tą samą wartością. To oznacza równy przepływ i jednakową wydajność każdego z nich.

IZOLACJA KOLEKTORA

Kolektory firmy Solar-Expert jest dedykowany na rynek polski. Wieloletnie doświadczenie w budowie kolektorów słonecznych zaowocowało wykonaniem kolektora idealnie sprawdzającego się w naszym klimacie. Wełna mineralna zastosowana do izolacji ma wysokie parametry izolacji w zimie i bardzo dużą odporność na wysokie temperatury. Proces odgazowywania zapobiega pyleniu wełny na szybę kolektora co istotnie wpływa na jego wysoką sprawność.

NAJNOWOCZEŚNIEJSZA TECHNIKA CIĘCIA RAMY

Technologia polega na wykonaniu ramy głównej z jednego profilu bez zbędnych spoin na narożach. Rama bez spoin jest dużo szczelniejsza, posiada bardziej estetyczny wygląd i co najważniejsze- nie występuje ryzyko rozszczelnienia się ramy po kilkuletnim okresie eksploatacji.

 

Wykonana jest z odpowiedniego stopu aluminium co sprawia, że jest wyjątkowo lekka przez co łatwa w montażu, wytrzymała i bezpieczna. Nie ulega korozji. Posiada certyfikaty wytrzymałości mechanicznej. Udzielamy najdłuższej gwarancji na konstrukcję nośną- 15 lat.